Koronawirus
Aktualności
e-recepta
Rejestracja on-line
Histologia 3D
Chirurgia jednego dnia
Komfortowe warunki
             

Awaria systemu

Informujemy, że w wyniku błędu pracownika CMS Sanitas zostały wysłane wiadomości SMS do wszystkich naszych pacjentów. 

Wszystkie linie telefoniczne są obciążone i tym samym zablokowane, dlatego nie mogą się Państwo do nas dodzwonić. 

Pragniemy uspokoić, iż jesteśmy w trakcie naprawiania usterki.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację!


Poniżej zamieszczamy komunikat Inspektora Ochrony Danych Fundacji Sanitas.

 

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym po godzinie 10:00 zostały wygenerowane do Państwa powiadomienia sms o umówionej wizycie w CMS Sanitas. Powiadomieni zostały wygenerowane przez błąd pracownika CMS - operatora systemu Platformy Mediporta - oprogramowania dostarczanego przez podmiot współpracujący z CMS Sanitas, którego zadaniem jest wspomaganie pracy podmiotów leczniczych.

Powyższy błąd został zidentyfikowany, a wysyłka komunikatów została wstrzymana, niektóre sms mogą do Państwa jeszcze docierać ze względu na specyfikę funkcjonowania bramek sms.

Dane, które są przetwarzane na Platformie nie zostały naruszone oraz nie doszło do ich utraty lub wycieku. Analiza wystąpienia błędu nadal jest przeprowadzana jednak należy podkreślić, że Państwa dane są bezpieczne, a CMS Sanitas wdraża rozwiązania, które zapobiegną takim zdarzeniom w przyszłości.

W związku z pytaniami od użytkowników, którzy zgłaszali fakt wykorzystywania numerów bramki sms, które traktują jako wyłudzające dane, chcielibyśmy poinformować, że numery nadawcy generuje bramka sms, z której korzysta dostawca Platformy. Z tego powodu numer wykorzystywany przez inny podmiot, który korzystał z tej bramki może być taki sam jak numer nadawcy w komunikacie wysłanym do Państwa. Nie znaczy to jednak, że Państwa dane są zagrożone lub wykorzystywane w procederze wyłudzania danych.

Chcielibyśmy podkreślić, że dostawca oprogramowania wraz z CMS Sanitas pracuje nad usunięciem błędu. O wszelkich zmianach w statusie tej sprawy będziecie Państwo informowani kolejnymi komunikatami.
 

Z wyrazami szacunku

Paweł Okoniewski

Inspektor Ochrony Danych

 

 
 
O nas
Oferta
Onkologia skóry
 
 
© CMS Sanitas 2012 - 2013