Aktualności
e-recepta
Rejestracja on-line
Histologia 3D
       

Skleroterapia hemoroidów, czyli pozbądź się wstydliwego problemu w Centrum Sanitas

Skleroterapia hemoroidów, czyli pozbądź się wstydliwego problemu w Centrum Sanitas

Jest to nowo odkryta metoda małoinwazyjna, która nie wymaga pobytu w szpitalu. Zabieg odbywa się  pod kontrolą wzroku dzięki wprowadzeniu na rynek medyczny nowego rektoskopu. 

 

Zabieg trwa około 30 minut, odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i nie powoduje przerwy w wykonywaniu codziennych zajęć, nie wymaga zwolnienia lekarskiego z pracy.

Jego skuteczność oceniana jest na 90%. Niekiedy wymaga powtórzenia. Najskutecznieszy jest w hemoroidach l i ll stopnia. Powikłania są bardzo rzadkie.

Znieczulenie do zabiegu: miejscowe 2% Lignocainą w żelu.

Sam zabieg polega na podaniu roztworu 3% Aethoxysclerolu w formie piany podśluzówkowo, w okolicę zmienionych chorobowo guzków krwawniczych. Dzięki anoskopom ze światłem  lekarz w trakcie zabiegu ma możliwość obserwacji pola operacyjnego. Każdy ruch jest pod kontrolą i zabieg z ryzykownego staje się bezpieczny.


Wskazania do leczenia operacyjnego:

Hemoroidy III i IV stopnia.

Zabieg ten przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, w ułożeniu ginekologicznym lub litotomijnym. Celem operacji jest likwidacja hemoroidów. Literatura podaje, że do 40% pacjentów z tej grupy poddawanych jest leczeniu operacyjnemu. Rekonwalescencja po tym zabiegu jest dość długa, ok. 2 do 4 tygodni.

 

Zachęcamy do umówienia się na konsultację do lek. med. Aliny Kierznikowicz - specjalisty chirurga, proktologa.

 
 
O nas
Oferta
Onkologia skóry
 
 
© CMS Sanitas 2012 - 2013