facebook
Koronawirus
Aktualności
e-recepta
Rejestracja on-line
Histologia 3D
Chirurgia jednego dnia
Komfortowe warunki
             

Fundacja Sanitas

logo_fundacji_sanitas2.jpg

 

Fundacja Sanitas, prowadząca Centrum Medycyny Specjalistycznej, powstała w 2010 r. z inicjatywy Grzegorza Biereckiego. Celem Fundacji jest ochrona zdrowia, w szczególności przez budowę klinik medycznych, udzielanie pomocy szpitalom i placówkom medycznym, wspieranie profilaktyki zdrowotnej i badań z zakresu medycyny, niesienie pomocy osobom dotkniętym poważnymi, trudno uleczalnymi schorzeniami i oczekującymi na trudne bądź drogie zabiegi medyczne.

 

Pomagam innym z wdzięczności za odzyskanie zdrowia.

Przyglądając się ludzkiej walce z przeciwnościami losu, z chorobą nowotworową i osobiście doświadczając trudu z tą walką związanego, zdecydowałem się na powołanie Fundacji oraz założenie Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas. U jej podstaw legła idea wsparcia potrzebujących i chęć zapewnienia Polakom dostępu do nowoczesnych usług medycznych.bierecki.jpg

Powołanie Fundacji Sanitas nie było impulsem chwili. Miałem świadomość powagi tej decyzji oraz odpowiedzialności, jaka spocznie na barkach działaczy Fundacji i lekarzy ratujących ludzkie zdrowie i życie. Choroba, która dotknęła mnie osobiście uświadomiła mi, że pomoc państwa jest często nieskuteczna, a środki finansowe przeznaczone na leczenie są wydawane nieefektywnie.

Ktoś, kto sam bezskutecznie nie zmagał się z ciężką chorobą, nie może zrozumieć towarzyszących temu emocji i problemów. Moje starania o powrót do zdrowia doprowadziły mnie do Kliniki w Tybindze i prof. Helmuta Breuningera, który z sukcesami wykorzystuje udoskonaloną przez siebie metodę chirurgii mikrograficznej Mohsa w leczeniu nowotworów skóry. Dzięki zastosowaniu tej techniki leczenia pokonałem nowotwór.

Szansa którą dostałem utwierdziła mnie w przekonaniu, że muszę zrobić wszystko, aby metoda Mohsa, tak skuteczna, a mimo to niestosowana w Polsce, była dostępna dla osób dotkniętych problemami nowotworów skóry w naszym kraju. Dzięki Fundacji i Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas udało się przenieść ją na polski rynek medyczny.

Żywię nadzieję, że tym samym otwiera się szansa powrotu do zdrowia przed wszystkimi, którzy tego potrzebują.

Grzegorz Bierecki
twórca Fundacji Sanitas, senator RP,
przewodniczący WOCCU

 
 
O nas
Oferta
Onkologia skóry
 
 
© CMS Sanitas 2012 - 2013