facebook
Koronawirus
Aktualności
e-recepta
Rejestracja on-line
Histologia 3D
Chirurgia jednego dnia
Komfortowe warunki
             

Nowe miejsce do walki z nowotworem

Nowe miejsce do walki z nowotworem

„Tygodnik Katolicki Niedziela” zamieszcza na swoich łamach obszerny artykuł poświęcony działalności Fundacji i Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas.

„Choroby nowotworowe to największa plaga XX i XXI wieku, mimo wielkich wysiłków świata nauki i medycyny ciągle zbyt często przegrywamy z nimi walkę o ludzkie życie. Z rakiem wygrał Grzegorz Bierecki - senator RP, założyciel i twórca Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych” – pisze autorka artykułu.

„Mając osobiste doświadczenie z tą chorobą oraz widząc, jak inni się z nią zmagają, zdecydował się na powołanie fundacji oraz utworzenie w Gdańsku Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas. Nowo powstały ośrodek to pierwsze miejsce w Polsce, gdzie w leczeniu nowotworów skóry wykorzystywana będzie jedna z najskuteczniejszych metod - histologia 3D według prof. Helmuta Breuningera” – dodaje.

Tygodnik „Niedziela” cytując Grzegorza Biereckiego, przypomina jego historię zwycięskiej walki z nowotworem skóry, która przyczyniła się do powołania Fundacji Sanitas. „Dotarłem do Tybingi. Byłem zaskoczony, bo nie było tam żadnej prywatnej kliniki dla VIP-ów, a uniwersytecki szpital nieodbiegający standardem od naszych szpitali. Miejscowi lekarze po zbadaniu podjęli się leczenia. Prof. Breuninger okazał się nie tylko doskonałym dermatochirurgiem, ale i świetnym chirurgiem plastycznym, czego jestem najlepszym dowodem” - opowiada Grzegorz Bierecki.

„Metoda trójwymiarowej histologii pozwala precyzyjnie określić, gdzie położony jest guz i w jaki sposób nacieka, co pozwala na bardzo dokładne wycięcie chorej tkanki, zachowując należyty margines bezpieczeństwa i jednocześnie oszczędzając tkanki. Daje to bardzo wysoką efektywność leczenia - ponad 98 proc. pacjentów zostaje wyleczonych skutecznie. W dodatku ta metoda wcale nie jest bardziej kosztowna, będzie zatem mieć duże znaczenie z punktu widzenia dobra Polaków” – przytacza profesora Helmuta Breuningera tygodnik.

Jak przypomina autorka artykułu „Centrum Sanitas będzie się zajmować nie tylko leczeniem nowotworów skóry. W ośrodku Fundacji Sanitas oprócz operacji dermatochirurgicznych mają być wykonywane również zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, plastycznej, dziecięcej, chirurgii ręki, ortopedii, urologii i in. Do dyspozycji pacjentów zostaną oddane przestronne, nowocześnie wyposażone gabinety, m.in.: internistyczny, laryngologiczny, okulistyczny, ginekologiczny, dermatologiczny, alergologiczny, urologiczny i endokrynologiczny. Klinika będzie działać na rynku prywatnym, ale dzięki współpracy z Fundacją Sanitas pomoc znajdą w niej także ci, których nie stać na kosztowne leczenie w innych placówkach medycznych”.

Źródło: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, http://www.niedziela.pl (4.11.2012 r.)
Cały artykuł można znaleźć tutaj.

http://www.niedziela.pl
 
 
O nas
Oferta
Onkologia skóry
 
 
© CMS Sanitas 2012 - 2013